ETİKETLER

İLGİLİ YAZILAR

PAYLAŞ

SPOR BELGELİ TEK ÜNLÜ: ECE VAHAPOĞLU

SPOR BELGELİ TEK ÜNLÜ: ECE VAHAPOĞLU

ECE VAHAPOGLU HIS 2.KADEME WELLNESS BELGE GORSEL

Sporcu kimliği ve sağlıklı yaşam çalışmalarıyla tanınan ‘Herkes İçin Spor Federasyonu’ resmi sözcüsü ve lisanslı atlet Ece Vahapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Türkiye’de ‘wellness’ alanında resmi belgeye sahip tek ünlü isim oldu.

Sportif ve sağlıklı yaşamıyla dikkat çeken sunucu/yazar Ece Vahapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan aldığı wellness sertifikası ile resmi belgesi olan tek ünlü ünvanını yeniledi.
Hatta Ece Vahapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Herkes İçin Spor (HİS) Federasyonu’nun 2. kademe wellness antrenörlük belgesiyle bu alanda bir üst kademeye geçti.
Beş yıldır 1. kademe belgeye sahip olan Vahapoğlu, uzmanlığını daha da ilerleterek fitness, kas anatomisi ve sporcu beslenmesi konuları da içeren eğitim ve sınavları başarıyla tamamlayarak 2.kademe antrenör oldu.

SPOR YAPTIRMAK YASAL BELGEYLE MÜMKÜN

Artık yönetmelik gereği kamuoyunda spor yaptırmak, egzersiz gösterilen TV programı yapmak, sağlık ve spor merkezi açmak için Gençlik Spor Bakanlığı’na bağlı ilgili federasyonlardan belge alınması şart hale geldi. Toplum sağlığıyla ilgili her yaşta yapılacak sağlık, zindelik, kuvvet gibi özellikleri içeren her türlü fiziksel ve zihinsel egzersizin yapılmasında bu resmi belgeye sahip olmak gerekiyor. Ece Vahapoğlu da resmi belgesiyle Türkiye çapında sağlıklı yaşam seminerleri vermeye ve markalarla spor etkinlikleri yapmaya devam ediyor.